Bastion VR

Bastion VR jest nowatorską i unikatową próbą przedstawienia odległej historii przy pomocy najnowszych technologii wizualnych.

Bastion VR

Wirtualna rzeczywistość pozwala na podróż w czasie, łączy ekscytującą zabawę z informacją o przeszłości. Prezentacja z wykorzystaniem urządzenia zwanego Occulus to swobodny lot przez XVII-wieczny wiśnicki zamek. Zobaczymy jego wnętrza i życie mieszkańców. To wyjątkowa możliwość, a o realizm zadbano m.in. wykonując przestrzenny skaning laserowy budowli. Rzeczywiste przedmioty z wyposażenia zamkowego muzeum połączono ze światem wykreowanym dzięki współczesnej technice.

Takiej atrakcji, ożywienia minionych czasów, nie proponuje nikt inny. Prezentacja, skierowana do odbiorców w różnym wieku, ma przyciągnąć na wiśnicki zamek ludzi ciekawych świata. I nie jest to propozycja jednostronna. Goście mogą nie tylko zobaczyć w zabytkowych murach najnowsze technologie, ale także zjeść dania jakich nie podają nigdzie indziej, przejść się po lesie objętym ochroną Natura 2000. Na kilka godzin odseparować się od codzienności. Może w przyszłości zechcą wrócić na kolejne prezentacje, kameralne wieczory artystyczno-literackie czy koncerty. Nowy Wiśnicz to miejsce, które trzeba zobaczyć.

Kawiarnia Zamkowa

Od początku kwietnia 2017, na wiśnickim zamku działa „Kawiarnia Zamkowa”. Po podróży w technologii VR oraz zwiedzaniu zamku, Krypty Grobowej, tajemniczych przejść w podziemiach i z pewnością niezapomnianych wrażeniach, turyści mogą zasiąść w nowej kawiarni i przy kawie, herbacie lub gorącej czekoladzie zadumać się nad przeszłością i przyszłością. W wyjątkowym miejscu, w którym przenikają się wiek XVII z XXI. „Kawiarnia Zamkowa” to nie jest zwykła kawiarnia. Przez Wiśnicz przebiegał Szlak Węgierski, a twierdza wiśnicka i stacjonująca w niej załoga strzegły słynnych transportów win z Tokaju i Egeru. Podtrzymując te piękne tradycje „Kawiarnia Zamkowa” we współpracy z historyczną tarnowską winiarnią LIPPÓCZY PINCE, oferuje wyjątkową ofertę win tokajskich i egerskich. Można tu także skosztować piwa Opat z browaru o 400-letniej tradycji.

Cennik

Bilet normalny na Bastion VR14 PLN
Bilet ulgowy na Bastion VR9 PLN
Pakiet Zamek+Bastion VR - bilet normalny24 PLN
Pakiet Zamek+Bastion VR - bilet ulgowy16 PLN

maj 2022

PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobotaNiedziela
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kalendarz wydarzeń