Emanacje 2018 – The Orchestra of the Americas

W czwartek 12 lipca w ramach 6 Międzynarodowego Festiwalu Emanacje 2018, w Sali Balowej wiśnickiego zamku wystąpi The Orchestra of the Americas.

W programie:

Ludwig van Beethoven – Trio fortepianowe D-dur op. 70 nr 1 „Duch”

Friedrich Hermann – Capriccio nr 2 op. 5

Grażyna Bacewicz – Kwartet na czworo skrzypiec

Franz Schubert – Kwintet smyczkowy C-dur D. 956

Antonín Dvořák – Kwintet smyczkowy nr 2 G-dur op. 77

Felix Mendelssohn – Sekstet fortepianowy D-dur op. 110

Zamek w Wiśniczu, czwartek 12 lipca, godz. 19:00. Mieszkańców Gminy Nowy Wiśnicz którzy zechcę obejrzeć ten wyjątkowy koncert prosimy o kontakt na nr. tel; 14 61 283 41. Ilość miejsc ograniczona.

Letnia Akademia Muzyki – Scharoun Ensemble der Berliner Philharmoniker

Letnia Akademia Muzyki to prestiżowy projekt edukacyjny obejmujący mistrzowskie kursy solowe i kameralne kierowane do utalentowanych młodych muzyków – studentów polskich uczelni artystycznych i ostatnich klas szkół średnich. Aka-demia ma na celu umożliwienie i ułatwienie wyróżniającym się instrumentalistom młodego pokolenia edukacji pod kierunkiem najwybitniejszych specjalistów w Europie. Zainaugurowana w 2014 roku współpraca z Filharmonią Berlińską kontynuowana jest również w roku bieżącym a pedagogami Akademii są soliści i członkowie Filharmonii Berlińskiej oraz Scharoun Ensemble – utworzonego w ramach legendarnej orkiestry zespołu kameralnego. Letnia Akademia 2018 obejmuje kameralne i solowe kursy mistrzowskie w specjalnościach: skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas. W tegorocznych warsztatach bierze udział 26 młodych muzyków z całej Polski. Projekt współorganizowany jest przez Euro-pejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego i Stowarzyszenie Akademia im. Krzysztofa Pendereckiego Międzynarodowe Centrum Muzyki przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Województwa Małopolskiego.