Filharmonicy Berlińscy na Zamku w Wiśniczu

W piątek 17 sierpnia, w ramach szóstej edycji Międzynarodowego Festiwalu Emanacje 2018, w Sali Balowej wiśnickiego zamku wystąpią studenci i pedagodzy Letniej Akademii Muzyki prowadzonej przez muzyków Filharmonii Berlińskiej.

Zamek w Wiśniczu, piątek 17 sierpnia, godz. 19:00. Bilety na koncert można rezerwować na stronie http://www.emanacje.pl/#!pl/rezerwacje od 7 sierpnia 2018.

Mieszkańcy Gminy Nowy Wiśnicz, którzy zechcą obejrzeć ten wyjątkowy koncert mogą również dokonać rezerwacji miejsc dzwoniąc na nr. tel; 14 61 283 41. Ilość miejsc ograniczona.

Letnia Akademia Muzyki – Scharoun Ensemble der Berliner Philharmoniker

Letnia Akademia Muzyki to prestiżowy projekt edukacyjny obejmujący mistrzowskie kursy solowe i kameralne kierowane do utalentowanych młodych muzyków – studentów polskich uczelni artystycznych i ostatnich klas szkół średnich. Aka-demia ma na celu umożliwienie i ułatwienie wyróżniającym się instrumentalistom młodego pokolenia edukacji pod kierunkiem najwybitniejszych specjalistów w Europie. Zainaugurowana w 2014 roku współpraca z Filharmonią Berlińską kontynuowana jest również w roku bieżącym a pedagogami Akademii są soliści i członkowie Filharmonii Berlińskiej oraz Scharoun Ensemble – utworzonego w ramach legendarnej orkiestry zespołu kameralnego. Letnia Akademia 2018 obejmuje kameralne i solowe kursy mistrzowskie w specjalnościach: skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas. W tegorocznych warsztatach bierze udział 26 młodych muzyków z całej Polski. Projekt współorganizowany jest przez Euro-pejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego i Stowarzyszenie Akademia im. Krzysztofa Pendereckiego Międzynarodowe Centrum Muzyki przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Województwa Małopolskiego.

Scharoun Ensemble

Zespół Scharoun Ensemble Berlin został założony w 1983 roku przez muzyków Filharmonii Berlińskiej. Jego nazwa pochodzi od nazwiska architekta budynku berlińskiej filharmonii Hansa Scharoun’a, który stworzył projekt w wyjątkowy sposób łączący nawiązania do tradycji z innowacyjnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Idea mostu pomiędzy tradycją a współczesnością od początku istnienia przyświecała także Scharoun Ensemble, a repertuar ich koncertów często łączy dzieła kompozytorów klasycznych i romantycznych z twórczością najnowszą. Zespół koncertuje na całym świecie mając w dorobku współpracę z największymi osobistościami scen muzycznych, wśród których znajdują się nazwiska mistrzów batuty, m.in. Claudio Abbado, Sir Simon Rattle, Daniel Barenboim oraz największych kompozytorów XX i XXI wieku jak György Ligeti, Hans Werner Henze, Pierre Boulez, György Kurtág czy Wolfgang Rihm. Wszyscy członkowie zespołu poświęcają się także pracy pedagogicznej z młodzieżą organizując od 2005 roku kursy mistrzowskie w ramach Zermatt Festival w Szwajcarii, a od roku 2014 – prowadząc Letnią Akademię Muzyki w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.