Historia muzyką pisana – „Koncert Filmowy” na wiśnickim zamku

Pandemia COVID-19 i obostrzenia z nią związane sprawiły że wiele imprez nie może się odbywać a artyści, producenci czy technika estradowa nie mogą wykonywać swojej dotychczasowej pracy. Zamek w Wiśniczu jest jednym z takich miejsc które od lat rozbrzmiewa muzyką. Koncerty Noworoczne, Opery Krakowskiej czy Międzynarodowego Festiwalu Emanacje na stałe weszły do zamkowego kalendarza wydarzeń. Pandemia przerwała tą tradycję ale na szczęście nie na długo.

Dzięki programowi „Kultura w sieci” prowadzonemu przez Narodowe Centrum Kultury, Muzeum Ziemi Wiśnickiej udało się pozyskać finansowanie i nagrać trzy koncerty na Sali Balowej wiśnickiego zamku. W nagraniach udział wzięło łącznie 83 muzyków, 12 solistów, Dziecięcy Chór Wiśnicki i ponad 20 osób obsługi technicznej. Projekt nazwaliśmy „Tryptyk Wiśnicki czyli historia muzyką pisana” a składa się on z trzech koncertów:

Koncert Filmowy z okazji 100-lecie Polskiej Muzyki Filmowej

Koncert Papieski z okazji 100. rocznicy urodzin Św.Jana Pawła II

Koncert Kolęd czyli kolędy, pastorałki i obyczaje.

Każdy z nich jest inny, każdy wyjątkowy i w każdym oprócz muzyków i solistów posłuchać mogą państwo ciekawych rozmów jakie prowadził gospodarz koncertów – Wojciech Padjas ze swoimi gośćmi. Cieszymy się że mogliśmy pomóc artystom a państwu umożliwić obejrzenie ich występów w tych trudnych czasach.

Wszystkie trzy koncerty od dnia premiery dostępne będą w Internecie do 30 czerwca 2021 roku na Youtube.com i Facebook.com/zamekwisnicz/.

Dzisiaj prezentujemy państwu pierwszy z koncertów – Koncert Filmowy

YouTube – https://youtu.be/sZgHcbscEjc

Życzymy miłych wrażeń i zapraszamy do Nowego Wiśnicza, Pomnika Historii!