Nowa oferta Zamku w Wiśniczu – Zamkowa Akademia Historii

Zamkowa Akademia Historii to oferta edukacyjna Zamku w Wiśniczu stworzona specjalnie dla grup szkolnych i zorganizowanych. Oferta skierowana jest dla dzieci od   kl. I do kl. III i młodzieży od kl. IV do kl. VIII.

Elementy Zamkowej Akademii Historii:

– Warsztaty Alchemiczne

– Warsztaty Sarmackie

– Warsztaty Ceramiczne

Warsztaty alchemii to autorski program kreatywnego odkrywania zakurzonych zakamarków alchemicznego laboratorium. W tajemniczej scenerii wiśnickiego Zamku staramy się przenieść dzieci i młodzież do czasów, w których alchemia była sztuką niezwykłą.

Celem warsztatów sarmackich jest stworzenie sytuacji edukacyjnej sprzyjającej budowaniu zainteresowania dziecka polską historią. Opierając się na wieku XVII rozbudzamy ciekawość poznawczą uczniów dotyczącą staropolskich zwyczajów i obyczajów, XVII wiecznej polskiej kuchni czy typowych sarmackich strojów. Poprzez ciągłą aktywizację chcemy w sposób atrakcyjny i niestandardowy zmotywować  młodzież do poznawania polskiej historii.

Na warsztatach ceramicznych odkrywamy przed dziećmi wspaniały świat pracy z gliną. Dowiedzą się co to jest glina, jak ją pozyskać i jak się z nią obchodzić żeby mogły urzeczywistnić swoje kreatywne i artystyczne wizje i pomysły.

Szczegóły wszystkich warsztatów wchodzących w skład Zamkowej Akademii Historii znajdą Państwo w zakładce OFERTA DLA SZKÓŁ

Oferta na sezon 2018

Warsztaty alchemiczne – 28zł/os. (czas trwania ok.1h)

Warsztaty sarmackie – 28zł/os. (czas trwania ok.1,5h)

Warsztaty ceramiczne – 28zł/os. (czas trwania ok.1,5h)

Pakiet Złoty

Przy zakupie dla grupy trzech warsztatów zwiedzanie zamku w cenie 2zł/os.

Pakiet Srebrny

Przy zakupie dla grupy dwóch warsztatów zwiedzanie zamku w cenie 5zł/os.

 OFERTA SPECJALNA – Bastion VR i Trasa Nietoperza 9zł/os.!

Oferta specjalna na pakiet Bastion VR + Trasa Nietoperza dostępna jest dla grup szkolnych przy zakupie w ramach Zamkowej Akademii Historii „Pakietu Złotego” lub „Pakietu Srebrnego” w okresie od 8 maja do 30 września 2018.