Zamkowa Akademia Historii – Alchemii

Drodzy Rodzice i Nauczyciele,
Wszyscy doskonale wiemy, że współczesnych uczniów, trudno jest czymkolwiek zachwycić i zaskoczyć. Często są oni tak pochłonięci cudami techniki, że nie doceniają dóbr jakie mają tuż obok siebie… Stąd pomysł ZAMKOWEJ AKADEMII ALCHEMII.

W tajemniczej scenerii wiśnickiego Zamku staramy się przenieść dzieci i młodzież do czasów, w których alchemia była sztuką niezwykłą. Warsztaty składają się z historycznej pogadanki połączonej m.in. z pokazem alchemicznego sprzętu i „wybuchowych” doświadczeń, odczytem tajnej wiadomości i zawiłej receptury alchemika oraz części praktycznej, podczas której uczniowie samodzielnie przeprowadzają eksperymenty. Scenariusz warsztatów został tak opracowany, by dzieci i młodzież zdobyli nie tylko wiedzę historyczną, ale również ćwiczyli umiejętności praktyczne (posługiwali się prostym sprzętem laboratoryjnym), rozwijali w sobie pasję badawczą, poznawali świat wszystkimi zmysłami, rozbudzali wyobraźnię…

Uczestnikom warsztatów zostanie również przybliżona postać najsłynniejszego polskiego alchemika, Michała Sędziwoja urodzonego w Łukowicy – małej wiosce koło Limanowej, którego dzieła (w liczbie ponad 80 wydań!) były znane i cenione w całej Europie.

Szczegóły oferty na podstronie http://zamekwisnicz.pl/oferta-dla-szkol/