Oferta dla szkół

Zamek w Wiśniczu to nie tylko wielka atrakcja turystyczna. To nie tylko potężna siedemnastowieczna twierdza jedna z największych w Rzeczypospolitej. To dzisiaj wyjątkowe miejsce w którym przenikają się wiek XVII z XXI. W projektach które realizujemy bardzo ważny jest dla nas aspekt edukacyjny. Chcemy przybliżyć dzieciom i młodzieży nasze dziedzictwo i zarazić je pasją do historii i jej poznawania, wykorzystując najnowsze technologie które funkcjonują w ich codziennym życiu.
Dlatego powstał „Bastion VR” - atrakcja unikatowa w skali obiektów zamkowych nie tylko w Polsce, gdzie dzieci i młodzież mogą wybrać się w podróż po wiśnickim zamku w scenerii XVII wieku w technologii VR - 360°. To dlatego powstała „Trasa Nietoperza” – tajemnicze przejście z dziedzińca wewnętrznego do podziemi zamku i bastionu południowo – zachodniego, gdzie scenerię sprzed 400 lat z podróży w „Bastionie VR” można porównać z obrazem dzisiejszym.
Od początku roku szkolnego 2017/18 mamy dla szkół nowe propozycje i atrakcje. „Magiczna kraina soli, nietoperzy i alchemii” to wspólna oferta wiśnickiego zamku i Kopalni Soli w Bochni – wyjątkowego obiektu wpisanego na Światową Listę Dziedzictwa Unesco. „Zamkowa Akademia Alchemii” to z kolei magiczne warsztaty alchemiczne łączące ze sobą historię alchemii z mocą i tajemnicami średniowiecznych alchemików. Oferta Zamkowej Akademii Alchemii skierowana jest do dzieci i młodzieży od 8 do 18 lat.
Zapraszamy szkoły, dzieci i młodzież na Zamek w Wiśniczu i do skorzystania z naszej oferty. W wyjątkowym miejscu gdzie przenikają się wiek XVII z XXI !

Magiczna kraina soli, nietoperzy i alchemii
Kopalnia Soli Bochnia – przeprawa łodzią
Zamek w Wiśniczu – Trasa Nietoperza

Specjalna oferta dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2017/18. Jeden voucher na Zamek w Wiśniczu i do Kopalni Soli w Bochni

– 6 godzin atrakcji

– Specjalne ceny

– Voucher ważny do 31 sierpnia 2018

– Gwarancja ceny w nowym sezonie turystycznym

– Wyjątkowe atrakcje: Bastion VR i Zamkowa Akademia Alchemii

 

Pakiet dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2017/18

– Wariant 1: zwiedzanie Kopalni Soli w Bochnia tj. zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej z ekspozycją multimedialną + „Wehikuł Czasu” (zwiedzanie zamku + Bastion VR + Trasa Nietoperza (w okresie listopad –  luty zamiast Trasy Nietoperza w ofercie  kaplica + Krypta Grobowa Rodziny Lubomirskich)

– Wariant 2: zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia tj. zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej z ekspozycją multimedialną + „Zamkowa Akademia Alchemii” (zwiedzanie zamku + Bastion VR + Trasa Nietoperza + Warsztat alchemiczne (w okresie listopad –  luty, zamiast Trasy Nietoperza w ofercie  kaplica + Krypta Grobowa Rodziny Lubomirskich)

 

Cena pojedynczego biletu grupowego w ramach oferty pakietowej:

– Wariant 1: 41 zł/os. w tym:

 26 zł/os. zwiedzanie Kopalni soli w Bochni

 15 zł/os. zwiedzanie „Wehikułu czasu”

– Wariant 2: 66 zł/os. w tym:

 26 zł /os. zwiedzanie Kopalni soli w Bochni

 40 zł/os. „Zamkowa Akademia Alchemii”

Zamkowa Akademia Historii - Alchemia

Drodzy Rodzice i Nauczyciele,
Wszyscy doskonale wiemy, że współczesnych uczniów, trudno jest czymkolwiek zachwycić i zaskoczyć. Często są oni tak pochłonięci cudami techniki, że nie doceniają dóbr jakie mają tuż obok siebie… Stąd pomysł ZAMKOWEJ AKADEMII ALCHEMII.

W tajemniczej scenerii wiśnickiego Zamku staramy się przenieść dzieci i młodzież do czasów, w których alchemia była sztuką niezwykłą. Warsztaty składają się z historycznej pogadanki połączonej m.in. z pokazem alchemicznego sprzętu i „wybuchowych” doświadczeń, odczytem tajnej wiadomości i zawiłej receptury alchemika oraz części praktycznej, podczas której uczniowie samodzielnie przeprowadzają eksperymenty. 

Scenariusz warsztatów został tak opracowany, by dzieci i młodzież zdobyli nie tylko wiedzę historyczną, ale również ćwiczyli umiejętności praktyczne (posługiwali się prostym sprzętem laboratoryjnym), rozwijali w sobie pasję badawczą, poznawali świat wszystkimi zmysłami, rozbudzali wyobraźnię…
Uczestnikom warsztatów zostanie również przybliżona postać najsłynniejszego polskiego alchemika, Michała Sędziwoja urodzonego w Łukowicy – małej wiosce koło Limanowej, którego dzieła (w liczbie ponad 80 wydań!) były znane i cenione w całej Europie.

Zajęcia dedykowane są dzieciom i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat. Scenariusze warsztatów zostały odpowiednio dostosowane do wieku uczestników. Dla najmłodszych znacznie skrócono część historyczną warsztatów, po to by więcej czasu poświęcić na zabawę i część doświadczalną. Wszystkie odczynniki, z którymi uczestnicy mają styczność podczas samodzielnego przeprowadzania doświadczeń są dla nich całkowicie bezpieczne.

Zapraszamy serdecznie na Zamek w Nowym Wiśniczu! Gwarantujemy mnóstwo dobrej zabawy i twórczego myślenia.  Warsztaty alchemii to autorski program kreatywnego odkrywania zakurzonych zakamarków alchemicznego laboratorium.

Cena warsztatów – 28 zł/os. Ilość osób w grupie – min.15 os./max.26 os. Czas trwania warsztatów ok. 50 min. Oferta dla grup szkolnych oraz zorganizowanych wycieczek. Rezerwacja warsztatów – tel: +48 14 61-283-41, 733-779-744 e-mail; rezerwacja@zamekwisnicz.pl

Zamkowa Uczta

Zamkowa Uczta – oferta gastronomiczna dla grup szkolnych

Uczta Rycerska z turniejem łuczniczym

Grill – kiełbaski pieczone w ziołach, szaszłyki drobiowe z warzywami sezonowymi

lub

Kociołek niespodzianka –  / wegetariański lub mięsny /do tego  świeże pieczywo

Turniej łuczniczy – to świetny sposób by bawiąc się zyskać nowe doświadczenia, nauczyć się współdziałania i poznać jego siłę. Każdy może spróbować swoich sił pod opieką instruktora zarazić się ciekawą pasją.

Cena zestawu 33zł/os.

Za dodatkową opłatą 10zł/os. możliwość zorganizowania mini warsztatów kulinarnych w czasie których uczestnicy sami przygotowują podpłomyk na podstawie przepisu z pierwszej polskiej księgi kucharskiej Stanisława Czernieckiego.

Wspólne przygotowanie posiłku to nie tylko wspaniała zabawa, ale również świetny sposób na budowanie więzi między dziećmi. Z kolei samodzielne przyrządzone danie to prawdziwy powód do dumy: dziecko czuje, że jest samodzielne i potrafi zrobić coś co zwykle zarezerwowane jest dla dorosłych. Dzieci tworzą samodzielne danie z przygotowanego ciasta nadają indywidualny kształt do tego mają do dyspozycji dodatki:

–            pomidory

–            papryka żółta, zielona, czerwona

–            szczypiorek

–            natka pietruszki

–            ser żółty

–            ser mozzarella

–            szynka

–            rukola

–            świeże zioła

Obiady Staropolskie/menu do wyboru

Zupy:

Rosół z makaronem – kurka spacerówka

Pomidorowa z ryżem – Papaja

Jarzynowa – Pastelowa zupka

Dania główne:

Schab po zbójnicku podany z ziemniakami i surówką – Cypisek

Naleśniki do wyboru z serem, z jabłkiem, z owocami, do tego bita śmietana i sos czekoladowy – Pan Naleśnik

Panierowana ryba podana z ziemniakami i surówką – Śmieszna rybka

Napoje: woda mineralna lub kompot, herbata

Cena obiadu: 25zł / os.

Zamkowa Akademia Historii - Sarmacja

Celem warsztatów sarmackich jest stworzenie sytuacji edukacyjnej sprzyjającej budowaniu zainteresowania dziecka polską historią. Opierając się na wieku XVII rozbudzamy ciekawość poznawczą uczniów dotyczącą staropolskich zwyczajów i obyczajów, XVII wiecznej polskiej kuchni czy typowych sarmackich strojów. Poprzez ciągłą aktywizację chcemy w sposób atrakcyjny i niestandardowy zmotywować  młodzież do poznawania polskiej historii. Warsztaty zostały podzielone na dwie części – teoretyczną i praktyczną. 

Część I

Pierwsza część realizowana jest w komnatach zamkowych, gdzie odbywa się krótkie wprowadzenie dotyczące staropolskiej rozrywki (tradycyjne XVII- wieczne tańce, muzyka, polowania, gry i zabawy), omówienia XVII-wiecznych szlacheckich strojów na podstawie ubioru prowadzących, przybliżenia jak wyglądała staropolska gościnność i czym charakteryzowała się ówczesna kuchnia.

Cześć II

Część druga, praktyczna odbywa się w tzw. „Saloniku myśliwskim”. Zajęcia polegają na zdobywaniu wiedzy poprzez zabawę oraz aktywizowanie uczniów, aby w pełni brali czynny udział w warsztatach. Uczniowie poznają staropolskie przyprawy, rodzaje XVII – wiecznych tańców, zapoznają się z przepisami kulinarnymi z pierwszej polskiej książki kucharskiej, a na zakończenie zasiadają do stołu, aby skosztować staropolskich zup przygotowanych według przepisu z tejże książki. Ciekawym elementem warsztatów jest odgadywanie składników skosztowanych zup i tłumaczenie przepisu z języka staropolskiego na obecnie używane słownictwo.

Cena warsztatów – 28 zł/os. Ilość osób w grupie – min.15 os./max.26 os. Czas trwania warsztatów ok. 90 min. Oferta dla grup szkolnych oraz zorganizowanych wycieczek. Rezerwacja warsztatów – tel: +48 14 61-283-41, 733-779-744 e-mail; rezerwacja@zamekwisnicz.pl

Zamkowa Akademia Historii - Ceramika

Zamek w Wiśniczu zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty, podczas których odkryjemy przed nimi wspaniały świat pracy z gliną. Dowiedzą się co to jest glina, jak ją pozyskać    i jak się z nią obchodzić żeby mogły urzeczywistnić swoje kreatywne i artystyczne wizje i pomysły.

Warsztaty ceramiczne odbywają się w Pracowni Ceramicznej Marco znajdującej się u stóp wzgórza zamkowego. Marco jest firmą rodzinną z ponad 40 letnim doświadczeniem w rzemiośle ceramicznym. Specjalizuje się w produkcji ceramiki dekoracyjnej i użytkowej. Wykonywana jest ona ręcznie przy użyciu tradycyjnej technologii.

Artyści z Marco dzielą się z uczestnikami warsztatów swoją pasją co pozwala ciekawie     i kreatywnie spędzić czas. Zabawa z gliną to czas na relaks, aktywny odpoczynek, na twórcze myślenie a przede wszystkim zdobywanie nowych umiejętności. Warsztaty ceramiczne rozwijają sprawność manualną i poczucie estetyki, pozwalają poznać dawne techniki rzemieślnicze. Istnieje możliwość zamówienia wypalenia powstałych w czasie warsztatów prac i dostarczenia przesyłką kurierską do szkoły.

Cena warsztatów – 28 zł/os. Ilość osób w grupie – min.15 os./max.26 os. Czas trwania warsztatów ok. 90 min. Oferta dla grup szkolnych oraz zorganizowanych wycieczek. Rezerwacja warsztatów – tel: +48 14 61-283-41, 733-779-744 e-mail; rezerwacja@zamekwisnicz.pl