Oferta dla szkół

Zamek w Wiśniczu to nie tylko wielka atrakcja turystyczna. To nie tylko potężna siedemnastowieczna twierdza jedna z największych w Rzeczypospolitej. To dzisiaj wyjątkowe miejsce w którym przenikają się wiek XVII z XXI. W projektach które realizujemy bardzo ważny jest dla nas aspekt edukacyjny. Chcemy przybliżyć dzieciom i młodzieży nasze dziedzictwo i zarazić je pasją do historii i jej poznawania, wykorzystując najnowsze technologie które funkcjonują w ich codziennym życiu.
Dlatego powstał „Bastion VR” - atrakcja unikatowa w skali obiektów zamkowych nie tylko w Polsce, gdzie dzieci i młodzież mogą wybrać się w podróż po wiśnickim zamku w scenerii XVII wieku w technologii VR - 360°. To dlatego powstała „Trasa Nietoperza” – tajemnicze przejście z dziedzińca wewnętrznego do podziemi zamku i bastionu południowo – zachodniego, gdzie scenerię sprzed 400 lat z podróży w „Bastionie VR” można porównać z obrazem dzisiejszym.
Od początku roku szkolnego 2017/18 mamy dla szkół nowe propozycje i atrakcje. „Magiczna kraina soli, nietoperzy i alchemii” to wspólna oferta wiśnickiego zamku i Kopalni Soli w Bochni – wyjątkowego obiektu wpisanego na Światową Listę Dziedzictwa Unesco. „Zamkowa Akademia Alchemii” to z kolei magiczne warsztaty alchemiczne łączące ze sobą historię alchemii z mocą i tajemnicami średniowiecznych alchemików. Oferta Zamkowej Akademii Alchemii skierowana jest do dzieci i młodzieży od 8 do 18 lat.
Zapraszamy szkoły, dzieci i młodzież na Zamek w Wiśniczu i do skorzystania z naszej oferty. W wyjątkowym miejscu gdzie przenikają się wiek XVII z XXI !

Magiczna kraina soli, nietoperzy i alchemii
Kopalnia Soli Bochnia – przeprawa łodzią
Zamek w Wiśniczu – Trasa Nietoperza

Specjalna oferta dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2017/18. Jeden voucher na Zamek w Wiśniczu i do Kopalni Soli w Bochni

– 6 godzin atrakcji

– Specjalne ceny

– Voucher ważny do 31 sierpnia 2018

– Gwarancja ceny w nowym sezonie turystycznym

– Wyjątkowe atrakcje: Bastion VR i Zamkowa Akademia Alchemii

 

Pakiet dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2017/18

– Wariant 1: zwiedzanie Kopalni Soli w Bochnia tj. zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej z ekspozycją multimedialną + „Wehikuł Czasu” (zwiedzanie zamku + Bastion VR + Trasa Nietoperza (w okresie listopad –  luty zamiast Trasy Nietoperza w ofercie  kaplica + Krypta Grobowa Rodziny Lubomirskich)

– Wariant 2: zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia tj. zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej z ekspozycją multimedialną + „Zamkowa Akademia Alchemii” (zwiedzanie zamku + Bastion VR + Trasa Nietoperza + Warsztat alchemiczne (w okresie listopad –  luty, zamiast Trasy Nietoperza w ofercie  kaplica + Krypta Grobowa Rodziny Lubomirskich)

 

Cena pojedynczego biletu grupowego w ramach oferty pakietowej:

– Wariant 1: 41 zł/os. w tym:

 26 zł/os. zwiedzanie Kopalni soli w Bochni

 15 zł/os. zwiedzanie „Wehikułu czasu”

– Wariant 2: 66 zł/os. w tym:

 26 zł /os. zwiedzanie Kopalni soli w Bochni

 40 zł/os. „Zamkowa Akademia Alchemii”

Zamkowa Akademia Alchemii

Oferta Zamkowej Akademii Alchemii skierowana jest do dzieci i młodzieży od 8 do 18 lat. Zajęcia mają tak opracowany scenariusz żeby były jednakowo atrakcyjne dla każdej grupy wiekowej. Uczestnicy warsztatów poznają historię alchemii a następnie sami stają się alchemikami i uwolniają „magiczne moce” z bursztynów za pomocą średniowiecznych zaklęć.  A może uda się im przeprowadzić udaną transmutację w złoto?! W części historycznej zajęć odpowiemy na pytania co to jest alchemia, jak wyglądała pracownia alchemiczna, czym jest kamień filozoficzny, jak nazywa się słynny polski alchemik i co osiągnął swoimi eksperymentami oraz co udało się odkryć alchemikom.

W części praktycznej uczestnicy mogą zobaczyć kolorowe i wybuchowe doświadczenia: ognista czara ognia czy uwalnianie dobrych mocy z życiodajnej wody. Na podstawie otrzymanych receptur samodzielnie stworzą własne, niepowtarzalne perfumy na bazie m.in. olejków eterycznych. Na zakończenie zajęć otrzymają buteleczkę napełnioną bursztynami oraz fiolkę z własnoręcznie wytworzonymi pachnidłami.

Cena warsztatów – 28 zł/os.

Ilość osób w grupie – min.15 os./max.26 os.

Czas trwania warsztatów ok. 50 min.

Oferta dla grup szkolnych oraz zorganizowanych wycieczek

Rezerwacja warsztatów – tel: +48 14 61-283-41, 733-779-744

e-mail; rezerwacja@zamekwisnicz.pl