Muzeum Ziemi Wiśnickiej przedstawia: OSIEM WIEKÓW HISTORII ZIEMI WIŚNICKIEJ

1 września to dla nas dzień wyjątkowy. To pierwszy dzień nowego roku szkolnego. To duże wydarzenie dla dzieci i młodzieży, szczególnie dla tych które po raz pierwszy przekraczają próg szkoły.

Uznaliśmy, że to właściwy moment, aby dzisiaj przedstawić wydawnictwo internetowe „OSIEM WIEKÓW HISTORII ZIEMI WIŚNICKIEJ”. Staraliśmy się w nim zamieścić kompendium wiedzy – o wydarzeniach ważnych i tych mniej ważnych – ale z punktu widzenia naszej społeczności wartych wspomnienia i zapamiętania. O jej historii, postaciach historycznych, miejscach oraz ciekawych i ważnych postaciach, które przyczyniły się i obecnie wpływają na jej rozwój.

W kalendarium osadziliśmy wydarzenia z naszego regionu na tle historii Polski, jak i wydarzenia o bardziej regionalnym charakterze. Dlaczego tak?

Bo z historią Ojczyzny, regionu, jest jak z naszym życiem. Składa się z wydarzeń wielkich i mniej ważnych. Czasem to te drugie mają większy wpływ na nasze dalsze losy czy też podejmowane decyzje.
To przedsięwzięcie powstało z myślą o nas wszystkich, jak i o naszych dzieciach, wnukach i przyszłych pokoleniach. Chcemy, aby był to projekt, który nie będzie nigdy skończony, zamknięty, do którego będziemy na bieżąco dopisywać kolejne ważne wydarzenia i osoby.
Mamy nadzieję, że będzie to projekt pomocny także dla nauczycieli wiśnickich szkół, którzy uczą nasze dzieci historii ich Małej Ojczyzny.

Zapraszamy do czytania i zachęcamy do pisania o wydarzeniach tworzących historię naszego regionu – OSIEM WIEKÓW HISTORII ZIEMI WIŚNICKIEJ

„Bo istniejemy dotąd, póki ktoś o nas będzie pamiętał”